Blog

Rodzaje flag reklamowych – czym się różnią

Jednym z głównych celów prowadzenia biznesu jest pozyskiwanie klientów, którzy będą korzystać z Twojej oferty. W tym celu konieczne jest zadbanie o dobrą promocję.

Flagi reklamowe to obecnie jeden z najbardziej skutecznych sposobów na pokazanie się potencjalnym odbiorcom i zachęcenie do skorzystania z oferowanych produktów lub usług. Sprawdź, jakie są rodzaje flag reklamowych i jaka flaga będzie dla Ciebie najlepsza, aby przyciągnąć wzrok potencjalnych klientów.

Jakie są rodzaje flag reklamowych?

Wśród rodzajów flag reklamowych warto wyróżnić kilka, które różnią się od siebie sposobem montażu oraz ogólnym wyglądem. W marketingu firmy odgrywają one także różne role i promują markę ze zróżnicowaną „intensywnością” w zależności od ich charakteru i sytuacji.

Flagi typu winder.

Pierwszym typem flagi reklamowej, bardzo chętnie wykorzystywanym do promocji są flagi typu winder. Charakteryzują się one zarówno specyficznym kształtem, jak i przeznaczeniem. Płótno, na którym nadrukowano wzór jest podłużne. Flaga przymocowana jest do masztu od strony dłuższej krawędzi, a sam maszt ma różne kształty. Taka flaga przypomina żagiel, którego maszt przytwierdzany jest albo do podstawy wbitej w grunt albo do podstawy stojącej na gruncie. Stojaki te wyposażone są w rotator, który umożliwia fladze mobilność wraz z kierunkiem wiatru. Flagi reklamowe typu winder spisują się wzorowo na przykład, gdy nasz biznes działa sezonowo. Tego typu flaga z logo firmy i pozostałymi informacjami sprawdzi się też świetnie w przypadku prowadzenia na przykład punktu gastronomicznego, warsztatu naprawczego, wypożyczalni sprzętów do sportów wodnych i zimowych, ale i na różnego rodzaju konferencjach, targach oraz innych wydarzeniach. Jest to najtańsza opcja spośród flag, jednocześnie to wszechstronny sposób na reklamę. Windery charakteryzują się ponadto niewielkimi kształtami i dużą lekkością.

Masz pytania?

Chętnie na nie odpowiemy!

 

Flagi reklamowe na masztach przenośnych.

Kolejnym wartym uwagi typem flagi reklamowej są flagi na masztach przenośnych. To flagi większe od winderów, o prostym i geometrycznym prostokątnym kształcie. Jak wskazuje nazwa, umieszczane są one na przenośnych masztach, czyli takich, które nie wymagają instalacji na stałe do ziemi lub innej powierzchni. Są one też droższą, wyższą i cięższą propozycją flagi w porównaniu do winderów, dzięki czemu w świetny sposób sprawdzą się na zewnątrz. Tego typu flagi możemy podzielić ze względu na rodzaj masztu, na którym się znajdują – są to flagi teleskopowe lub nasadowe. Choć stanowią formę pośrednią między lekkimi i małymi winderami, a wysokimi i dużymi flagami montowanymi na stałe to również te flagi reklamowe na masztach przenośnych można na stałe montować do powierzchni za pomocą tulei.

Flagi reklamowe na masztach stacjonarnych.

Trzecim rodzajem flag firmowych są flagi na masztach stacjonarnych. To największe spośród trzech typów flag reklamowych. W związku z bardzo dużymi wymiarami masztów montowane są one na stałe do powierzchni. Takie maszty są najbardziej odporne na wiatr oraz inne czynniki zewnętrzne. Same flagi należy natomiast opuszczać przy silnych wiatrach, aby uniknąć ich zniszczenia. Takie konstrukcje warto zastosować w przypadku, gdy zamierzamy zainstalować flagę reklamową na stałe, a nie sezonowo. To właśnie maszty stacjonarne umożliwiają powieszenie na nich flag o większych parametrach od tych umieszczanych na masztach przenośnych.

Decydując się na kupno flagi firmowej na maszcie stacjonarnym mamy do wyboru kilka rodzajów masztów, a te ze względu na typ charakteryzują się pewnymi elementami. Są nimi: ramię windtracker, które ustawia flagę zgodnie z kierunkiem wiania wiatru, linka wewnątrz masztu, zamek i stopa zawiasowa, którą posiada każdy rodzaj masztu. Szczegóły dotyczące masztów stacjonarnych można znaleźć na stronie internetowej sklepu Flagowo.

Podsumowanie

Odpowiednia decyzja związana z zakupem flagi reklamowej powinna być podjęta w oparciu o rozeznanie swoich potrzeb, dzięki czemu zakup będzie z pewnością satysfakcjonujący. Solidny sposób produkcji oraz wykorzystanie jak najlepszych materiałów gwarantują zadowolenie oraz trwałość. W związku z tym nasza działalność będzie wyraźnie widoczna w przestrzeni publicznej i skutecznie przyciągnie nowych klientów.

SPRAWDŹ PRODUKTY