Posiadanie flagi reklamowej to genialny sposób na promocję własnego biznesu i wyraźne zawiadomienie w przestrzeni publicznej, że jesteśmy otwarci ze swoją ofertą na nowych klientów. Flagi reklamowe to również świetny sposób na uwidocznienie organizowanych przez nas wydarzeń, takich jak targi, premiery czy konferencje. Dobra flaga firmowa może dumnie promować nas przez dłuższy czas, jednak to właśnie od jej właściciela zależy to jak długo będzie oznaczać się dobrą kondycją. Dowiedz się, jak wydłużyć żywotność flag reklamowych, aby spełniały swoje zadanie znacznie dłużej.
Jak dbać o trwałość flagi reklamowej i wydłużyć jej żywotność
Uniwersalność w wykorzystaniu flag reklamowych sprawia, że są one genialnym wyborem służącym do promocji różnego rodzaju usług i wydarzeń. Należy nadmienić, że w związku ze zróżnicowanym środowiskiem, w jakim flagi są umieszczane należy o nie dbać z nieco różną intensywnością. Prawidłowa dbałość o jej komponenty sprawi, że uda nam się znacznie wydłużyć żywotność flagi reklamowej, w związku z czym dłużej będziemy mogli cieszyć się jej świetnym stanem i reklamowaniem przez nią naszego biznesu.
Naturalnym jest, że flaga wystawiona na działanie czynników zewnętrznych niszczeje. Szczególnie podatne na uszkodzenia są flagi reklamowe zawieszane lub ustawiane na zewnątrz. Takie flagi są silnie narażone przede wszystkim na działanie czynników atmosferycznych, takich jak deszcz, grad, skrajne temperatury, intensywne promieniowanie słoneczne i inne. Jednym z decydujących czynników, przez które flagi firmowe zawieszane na masztach na zewnątrz niszczeją jest wiatr. Zdecydowanie rekomenduje się, aby posiadacze flag zawieszanych na dworze monitorowali sytuacje meteorologiczne i w miarę możliwości przy silnie wiejącym wietrze ściągali flagi z masztów. Ten zabieg zdecydowanie pozwoli uchronić je przed niebezpieczeństwem podarcia płótna oraz uszkodzenia elementów masztu. Dobrym zabezpieczeniem przed niszczącą siłą wiatru są przede wszystkim maszty, które posiadają specjalne rotatory. Zapobiegają one tworzeniu się żagla z flagi, o który mógłby oprzeć się silny wiatr targający materiał flagi lub łamiący maszt, co mogłoby wyrządzić przy tym również inne szkody. Rotator znajduje się u podstawy masztu i umożliwia obracanie flagi zgodnie z kierunkiem wiejącego wiatru. Sam maszt można pozostawić na zewnątrz, ale trzeba też pamiętać o okresowym sprawdzaniu jego kondycji i stanu technicznego. W zależności od typu flagi warto zdejmować je, kiedy porywy wiatru osiągają od 35 km/h lub 55 km/h dla niewielkich flag typu winder do około 80 km/h dla flag wieszanych na masztach.
Należy również dbać o samo płótno, aby zachować jego piękny i intensywny kolor – bez względu na miejsce, w którym postawimy lub zawiesimy flagi. Oczywiście flaga firmowa w czystym i wysprzątanym wnętrzu będzie brudzić się znacznie mniej niż flaga wystawiona na zewnątrz lub reklamująca usługi w warsztatach samochodowych i innych miejscach, w których obecne są różnego rodzaju zabrudzenia. Na tkaninach odkłada się zarówno kurz i pył, jak i drobinki unoszące się w atmosferze, wśród których warto wyróżnić przede wszystkim cząstki wchodzące w skład smogu, spaliny samochodowe, pyły roślin i inne. Często zdarza się także, że na fladze pozostawiają zabrudzenia powstałe przez przypadkowe otarcia brudnymi przedmiotami i powierzchniami. Brudne flagi reklamowe jak najbardziej można prać w pralce, choć należy używać do tego detergentów i temperatury odpowiadającej materiałowi, z którego powstało płótno oraz technice druku wzorów. We Flagowo tworzymy flagi firmowe z dzianiny poliestrowej, na którą nanosimy druk cyfrowy techniką sublimacji. Następnie materiał przechodzi przez etapy technologiczne, których celem jest wzmocnienie jego struktury oraz druku (w tym dogrzewanie i płukanie).
Pranie flagi reklamowej w domowej pralce jest jak najbardziej poprawne, jednak z reguły temperatura wody użyta do mycia nie powinna przekraczać 40, a nawet 30 stopni Celsjusza. Jednocześnie powinno używać się do prania detergentów delikatnych, które dodatkowo posiadają właściwości poprawiające kolor i strukturę włókien. Pranie powinno obywać się co około 2-4 tygodnie w przypadku, kiedy mówimy o fladze wiszącej na zewnątrz. Ograniczy to niszczenie włókien dzianiny, w tym kruszenie związane ze współoddziaływaniem promieni słonecznych i brudu, skrajnych temperatur oraz wilgoci. Odświeżanie flagi można powierzyć także profesjonalnym firmom, które zajmują się tego typu działalnością.
Warto wspomnieć też, że flaga często posiada metalowe kółka lub inne elementy, którymi przytwierdzana jest do masztu. Piorąc taką flagę w domowej pralce istnieje ryzyko uszkodzenia maszyny, dlatego przed umieszczeniem jej w bębnie pralki warto włożyć ją do specjalnego worka z większymi oczkami, dzięki którym z łatwością woda wypłucze brud z flagi podczas prania.
Produkty te wykorzystujemy najczęściej właśnie w celu określenia pewnego obszaru, na przykład podczas odbywających się wydarzeń plenerowych, w tym koncertów, festynów, spotkań grupowych lub innych codziennych działań wymagających wyznaczenia miejsca i wyodrębnienia pewnej przestrzeni.
Dbałość o flagę to podstawa dobrej reklamy – pozostałe wskazówki
Troska o dobrą kondycję naszej flagi reklamowej z pewnością przełoży się na odbiór naszej firmy przez potencjalnych klientów. Aby zapobiec przerwie w reklamowaniu naszych usług warto zaopatrzyć się w co najmniej dwa egzemplarze każdej z wywieszanych flag, aby móc zastępować je w trakcie procesu prania tych wymagających odświeżenia. Flagi warto montować w oddaleniu od innych elementów okolicznego krajobrazu – budynków, drzew, słupów, rynien, krawędzi dachów i innych obiektów, o które flaga może zahaczać targając się lub brudząc. Warto też na bieżąco naprawiać nawet najdrobniejsze przetarcia materiału oraz uszkodzenia masztu, aby nie doszło do pogłębienia szkód w późniejszym czasie.
Systematyczne pranie flagi w odpowiednich detergentach nie tylko poprawi jej ogólny wygląd, ale także zapobiegnie trwałemu zabrudzeniu, którego późniejsze usunięcie może okazać się niemożliwe. Zaraz po wykonaniu pełnego cyklu prania możemy zawiesić poliestrową flagę na maszcie, gdyż dzianiny syntetyczne wysuszą się i wyprostują na wietrze.
Masz pytania?
Chętnie na nie odpowiemy!