Blog

Jak dbać o flagę reklamową

Sposobów na promocję własnego biznesu jest mnóstwo, a jednymi z produktów charakteryzujących się największą skutecznością są flagi reklamowe. To właśnie one pozwalają na wyraźne zaprezentowanie i zwrócenie uwagi na Twoją działalność.

Flagi reklamowe to też świetny sposób na wizualną prezentację podczas wydarzeń, takich jak targi, premiery czy konferencje. Dobra flaga reklamowa może dumnie reprezentować firmę przez długi czas, jednak to właśnie od jej właściciela zależy okres, w którym będzie się ona oznaczać dobrą kondycją. Dowiedz się, jak wydłużyć żywotność i dbać o flagi reklamowe, aby spełniały swoje zadanie znacznie dłużej.

Dlaczego warto dbać o kondycję flagi reklamowej?

Uniwersalność w wykorzystaniu flag reklamowych sprawia, że są one genialnym wyborem służącym do promocji różnego rodzaju usług i wydarzeń. Zależnie od środowiska, w jakim flagi są umieszczane, należy o nie dbać w nieco inny sposób. Odpowiednia konserwacja jej elementów sprawi, że uda nam się znacznie wydłużyć żywotność flagi reklamowej, a tym samym dłużej promować naszą działalność przy jej użyciu.

Naturalnym jest, iż flaga reklamowa wystawiona na działanie czynników zewnętrznych niszczeje. Szczególnie podatne na uszkodzenia są flagi firmowe zawieszane lub ustawiane na zewnątrz. Ich elementy są silniej narażone przede wszystkim na działanie czynników atmosferycznych, takich jak: deszcz, grad, skrajne temperatury, intensywne promieniowanie słoneczne i inne. Jednym z najważniejszych czynników, przez które flagi firmowe zawieszane na masztach na zewnątrz niszczeją jest wiatr.

Jak zachować materiał flagi w dobrej kondycji?

Dbałość o płótno flagi reklamowej to przepis na zachowanie pięknego i intensywnego koloru. Warto zwracać na to uwagę bez względu na miejsce, w którym postawimy lub zawiesimy flagi. Oczywiście flaga firmowa w czystym i wysprzątanym wnętrzu będzie brudzić się znacznie mniej niż flaga wystawiona na zewnątrz lub reklamująca usługi w miejscach, w których obecne są różnego rodzaju zabrudzenia. Na tkaninach odkłada się zarówno kurz i pył, jak i drobinki unoszące się w atmosferze: smog, spaliny samochodowe, pyły roślin itd. Często zdarza się także, że na fladze pozostawiają zabrudzenia powstałe przez przypadkowe otarcia brudnymi przedmiotami i powierzchniami. Zabrudzone flagi reklamowe jak najbardziej można prać w pralce, choć należy używać do tego detergentów i temperatury odpowiadającej materiałowi, z którego wyprodukowano płótno oraz technice druku wzorów. We Flagowo tworzymy flagi firmowe z dzianiny poliestrowej, na którą nanosimy druk cyfrowy techniką sublimacji. Następnie materiał przechodzi przez etapy technologiczne, których celem jest wzmocnienie jego struktury oraz druku (w tym dogrzewanie i płukanie).

Masz pytania?

Chętnie na nie odpowiemy!

 

Pranie flagi reklamowej – wskazówki.

Do każdej flagi wszywamy metkę z instrukcją prania. Pranie flagi reklamowej w domowej pralce jest jak najbardziej poprawne, jednak z reguły temperatura wody użyta do mycia nie powinna przekraczać 40 stopni Celsjusza. Jednocześnie powinno się używać do prania detergentów delikatnych, które dodatkowo posiadają właściwości poprawiające kolor i strukturę włókien. Pranie powinno obywać się co około 2-4 tygodnie w przypadku, kiedy mówimy o fladze wiszącej na zewnątrz. Ograniczy to niszczenie włókien dzianiny, w tym kruszenie związane ze współoddziaływaniem promieni słonecznych i brudu, skrajnych temperatur oraz wilgoci. Odświeżanie flagi można powierzyć także profesjonalnym firmom, które zajmują się tego typu działalnością.

Warto wspomnieć też, że flaga często posiada metalowe kółka lub inne elementy, którymi przytwierdzana jest do masztu. Piorąc taką flagę w domowej pralce istnieje ryzyko uszkodzenia maszyny, dlatego przed umieszczeniem jej w bębnie pralki warto włożyć ją do specjalnego worka z większymi oczkami, dzięki którym z łatwością woda wypłucze brud z flagi podczas prania.

Systematyczne pranie flagi w odpowiednich detergentach nie tylko poprawi jej ogólny wygląd, ale także zapobiegnie trwałemu zabrudzeniu, którego późniejsze usunięcie może okazać się niemożliwe. Zaraz po wykonaniu pełnego cyklu prania możemy zawiesić poliestrową flagę na maszcie, gdyż dzianiny syntetyczne wysuszą się i wyprostują na wietrze.

Rotator u podstawy windera lub obrotowe ramię masztu – wsparcie zewnętrznej flagi reklamowej na wypadek występowania silnych wiatrów.

Zdecydowanie rekomenduje się, aby posiadacze flag zawieszanych na masztach flagowych na dworze monitorowali sytuację meteorologiczne i w miarę możliwości przy silnie wiejącym wietrze ściągali flagi z masztów lub opuszczali je do połowy. Ten zabieg zdecydowanie pozwoli uchronić je przed niebezpieczeństwem podarcia płótna oraz uszkodzenia elementów masztu.

Podstawy flag reklamowych typu winder posiadają specjalne rotatory. Zapobiegają one tworzeniu się żagla z flagi, o który mógłby oprzeć się silny wiatr targający materiał flagi lub łamiący maszt, co z kolei mogłoby wyrządzić dalsze szkody. Rotator znajduje się u podstawy masztu i umożliwia obracanie flagi zgodnie z kierunkiem wiejącego wiatru. Sam maszt można pozostawić na zewnątrz, ale trzeba też pamiętać o okresowym sprawdzaniu jego kondycji i stanu technicznego.