kontakt@flagowo.pl +48 792 823 253 +48 792 823 273

Jak zamontować stacjonarny maszt flagowy?
14.jpg

Maszty flagowe mają przyciągać uwagę, a więc są zamontowane tam gdzie przebywają ludzie. Są wysokie i wykonane z twardych materiałów. W związku z tym muszą być zamontowane tak, aby ich użytkowanie było bezpieczne i nikomu nie zagrażały. Przygotowaliśmy krótką instrukcję, z której dowiesz się jak to zrobić.

1. Skręć kosz montażowy. Zabezpiecz górne części szpilek smarem lub olejem.

2. Wykop dziurę. Dla masztów 6 do 8 metrów dziura powinna mieć 90cm średnicy i i 120cm głębokości. Dla masztów 9 i 10 metrowych 100cm średnicy i 140cm głębokości.

3. Wykonaj fundament i osadź w nim kosz montażowy. Sprawdź w którą stronę maszt może być kładziony! Fundament może być wykonany bez deskowania jeśli grunt jest spoisty, a ściany wykopu nie obrywają się i są pionowe. Wlej beton klasy B-20 z dodatkiem hydrobetonu w ilości 1,5% w stosunku objętościowym do betonu. Osadź i wypoziomuj kosz montażowy masztu tak aby śruby wystawały 8cm ponad powierzchnię betonu.

4. Poczekaj. Beton zgodnie z zaleceniami producenta powinien tężeć minimum 7 dni. Po tym czasie można rozebrać deskowanie i obsypać fundament podsypką żwirowo-piaskową z zagęszczeniem.

5. Zamocuj stopę masztu. Przykręć ją do wystających śrub.

6. Złóż maszt. W rurę masztu o większej średnicy włóż rurę ze złączką. Przykręć ozdobne zwieńczenie.

7. Zamocuj maszt. Na rurę stopy nasuń rurę masztu. Postaw maszt i przykręć stopę. Wypionuj maszt odkręcając lub dokręcając nakrętki. Całość mocno skręć.

W przypadku masztów bez ramienia windtracker montaż jest zakończony. Jeśli jednak posiadasz maszt z ramieniem windtracker musisz przejść do kolejnych kroków.

 

8. Skręć ramię windtracker. Wsuń ramię w otwór i dokręć śrubką.

9. Zamocuj ramię windtrakcer. Ramię posiada oczka i wbudowaną obejmę masztu. Do górnego oczka przywiąż linkę, która służy do wciągania i opuszczania flagi na maszt. Zapnij dolną wbudowaną obejmę. Do jednego z oczek kolanka ramienia wsuń i zapnij obejmę masztu.

10. Powieś flagę! Nasuń tunel flagi na ramię i przypnij górny karabińczyk do oczka kolanka ramienia. Załóż pozostałe plastikowe obejmy masztu podciągając stopniowo ramię windtracker za pomocą linki. Na ostatnim karabińczyku zawieś obciążnik. Podciągnik ramię z flagą do góry, zaczep linkę w knadze i zamknij zameczek.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl