Płotki reklamowe – kiedy i dlaczego warto je wykorzystać? 0
Płotki reklamowe – kiedy i dlaczego warto je wykorzystać?

Skuteczna promocja Twojego biznesu wymaga sprawdzonych metod i niebanalnych narzędzi, które przyciągają wzrok potencjalnych klientów. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele produktów, które wesprą działania marketingowe Twojej firmy i w świetny sposób pozwolą zbudować renomę marki. Pamiętając o estetyce i zachowaniu ładu przestrzennego warto wykorzystywać możliwe okazje do zaprezentowania się szerszej społeczności, natomiast jednymi z ciekawszych rozwiązań jest zaopatrzenie się w płotki reklamowe, które posiadają szereg zalet i zastosowań. Dowiedz się, czym są płotki reklamowe oraz w jakich sytuacjach i dlaczego warto korzystać z nich do promocji swojej marki.

Płotki reklamowe – czym są?

Płotki reklamowe są jednymi z przykładów nośnika informacji, dzięki któremu zaprezentujesz Twoje działania szerszemu gronu odbiorców. Zazwyczaj składają się z dwóch głównych elementów – materiałowego baneru, na którym nadrukowane są informacje o firmie, takie jak: logo, nazwa, ramowe przedstawienie zakresu działań i oferty, wskazówki dojazdu itd. Drugim głównym elementem płotka jest stelaż. Najczęściej tworzą go dwa słupki, między którymi rozwieszony jest materiał. Inną nazwą tego rodzaju narzędzia reklamowego jest „płotek kawiarniany” lub „barierka reklamowa”, które jednoznacznie przywodzą na myśl jedną z podstawowych funkcji tego przedmiotu, jaką jest wydzielenie pewnej przestrzeni.

Produkty te wykorzystujemy najczęściej właśnie w celu określenia pewnego obszaru, na przykład podczas odbywających się wydarzeń plenerowych, w tym koncertów, festynów, spotkań grupowych lub innych codziennych działań wymagających wyznaczenia miejsca i wyodrębnienia pewnej przestrzeni.

Kiedy warto wykorzystać płotki reklamowe do promocji własnego biznesu?

Odpowiednie wykorzystanie płotków reklamowych do promocji własnego biznesu może przyciągnąć uwagę potencjalnych klientów w skuteczny sposób w naprawdę wielu sytuacjach. Najczęściej używa się ich podczas imprez plenerowych, w których często bierze udział spore grono uczestników. Mowa tutaj o różnego rodzaju eventach plenerowych przyciągających tłumy oraz mniejsze grupy ludzi. Wydarzenia masowe to więc idealna okazja do zareklamowania się wśród szerszej publiczności, w której mogą znajdować się przyszli klienci.

Wśród eventów, będących dobrą okazją do promocji własnej marki warto wyróżnić szereg imprez o randze zarówno lokalnej, jak i ogólnopolskiej. Są nimi na przykład festyny, święta miast i miejscowości, spotkania określonych społeczności, a nawet wielkie festiwale, happeningi, demonstracje czy marsze. Płotki reklamowe to także świetny sposób na zaprezentowanie i zareklamowanie się w naszych własnych lokalach, na przykład ogródkach piwnych, wydzielonych w ramach prowadzonego przez nas pubu, restauracji oraz kawiarni. Wyraźna prezencja może skutecznie przyciągnąć do lokalu nowych klientów, zaciekawionych ofertą.

Dzięki swojej specyfikacji płotki reklamowe stanowią świetny nośnik informacji także w pomieszczeniach zamkniętych. Możemy wykorzystywać je w trakcie odbywających się wewnątrz rozmaitych konferencji, targów oraz wystaw. Bardzo często organizatorzy, a także sponsorzy i partnerzy wykorzystują różne elementy przestrzeni do reklamy i właśnie płotki reklamowe są jedną z ciekawszych metod marketingowych.

Jakie są zalety płotków reklamowych?

Używanie płotków reklamowych do promowania swojej marki na wydarzeniach jest niezwykle łatwe. Na fakt ten wpływa specyfikacja techniczna płotków, które są lekkie i bardzo proste w montażu. Dzięki nieskomplikowanej budowie bardzo łatwo je rozstawić w wielu miejscach. W przypadku, kiedy słupki, na których rozwieszony jest materiał, nie wymagają wbicia w ziemię, a w zamian za to posiadają szerokie i stabilne podstawy, możemy ulokować je na twardej powierzchni wewnątrz pomieszczeń, bez obaw o naruszenie płytek, drewnianych podłóg i innych powierzchni. Dzięki mobilności można natomiast z łatwością zmieniać ich położenie, a przestawianie, rozkładanie i zwijanie nie stanowi żadnego problemu i pozbawione jest zbytniego wysiłku. Jednocześnie wykonane z dobrych materiałów rurki mocujące, zaopatrzone o solidne podstawy oraz dociążenia sprawdzą się idealnie w przypadku zamontowania płotków na zewnątrz.

Niewątpliwą zaletą, jaką cechują się płotki reklamowe jest dowolność druku, który umieszczany jest na banerze. W ofercie firmy Flagowo znajdziecie banery drukowane na dzianinie poliestrowej, która nie tylko gwarantuje wzorową prezencję, ale także wytrzymałość na szereg warunków atmosferycznych oraz uszkodzeń mechanicznych. Ma to ogromne znaczenie, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, iż płotki reklamowe najczęściej znajdują swoje zastosowanie latem, kiedy pogoda jest dynamiczna, a warunki atmosferyczne często skrajne – od upalnych dni, które wypełniają długie godziny bezpośredniego światła słonecznego, po wichury oraz gwałtowne burze, z towarzyszącym gradem oraz gęstym deszczem, mogącymi uszkodzić włókna słabej jakości banerów. W przypadku chęci rozstawiania płotków reklamowych na otwartej przestrzeni ważne jest więc skorzystanie z najlepszej jakości materiałów, które sprawią, że zakupione przez nas banery będą wzorowo reprezentować naszą działalność, bez obawy o zniszczenie ich przez niespodziewane zjawiska pogodowe.

Banery na płotki reklamowe w firmie Flagowo – charakterystyka produktu.

Firma Flagowo zawsze stawia na jakość i trwałość, z tego też względu możecie mieć pewność, iż oferowane przez nas przedmioty, w tym płotki reklamowe, zawsze będą cechować się najlepszym wykonaniem. Elementy banerowe i flagowe drukujemy na wysokiej jakości dzianinie poliestrowej, która odporna jest na działanie warunków pogodowych, takich jak mróz, deszcz, śnieg, a także ekspozycję na słońce, czyli bezpośrednie oddziaływanie promieni słonecznych. Przy odpowiednim pielęgnowaniu dzianin pewnym jest, iż baner płotka reklamowego będzie długo cieszył oko zarówno Twoje, jak i przyszłych klientów, którzy natkną się na niego w przestrzeni publicznej, jak również podczas różnego rodzaju wydarzeń.

Dzianina poliestrowa jest także znacznie bardziej trwała w warunkach ekstremalnych, na przykład w wietrzne dni, co sprawia, że w mniejszym stopniu narażona jest na przerwania i uszkodzenia mechaniczne, które mogą wystąpić podczas porywistej i dynamicznej pogody. Ważne natomiast, aby w miarę możliwości chować materiały promocyjne na czas występowania ekstremalnych zjawisk pogodowych, co wpłynie na zachowanie ich wzorowego stanu oraz kondycji.

Baner na płotku reklamowym może przybierać różne barwy i przekazywać różne informacje. To niewątpliwa zaleta tego rodzaju środka promocji. Treść i jakość druku często odpowiadają postrzeganiu obrazu firmy wśród potencjalnych klientów. W firmie Flagowo wykorzystujemy najnowsze technologie, aby w jak najlepszy sposób odwzorować wizję Klientów co do treści przedstawianych na banerach. Dzięki wykorzystaniu techniki druku metodą sublimacji, grafiki na banerach są znacznie bardziej wytrzymałe na czynniki zewnętrzne. Ponadto każdy baner poddajemy procesowi hartowania, w skład którego wchodzi dogrzewanie i płukanie, uodparniające finalnie włókna oraz nadruki na kruszenie, blaknięcie i utratę jakości.

Jak powinien wyglądać dobrze zaprojektowany płotek reklamowy?

Odpowiednie zaplanowanie kampanii promocyjnej oraz jej poszczególnych elementów jest kluczowe do uzyskania sukcesu, którym jest przede wszystkim nabycie nowych klientów oraz wzrost sprzedaży oferowanych przez nas produktów lub usług. Płotki reklamowe to jedne z elementów promocyjnych, które wyraźnie widoczne są w przestrzeni publicznej. Dobrze zaprojektowany płotek reklamowy powinien więc przede wszystkim zwracać uwagę przypadkowych często osób kombinacją kolorów, grafik oraz treścią. Należy natomiast mieć pełną świadomość tego, że płotki reklamowe, podobnie jak flagi, leżaki i inne elementy promocyjne stanowią wizytówkę firmy – to one zadecydują o tym, jak ludzie będą odbierać całość naszych działań.

Z tego względu ogromnie ważne jest poczucie estetyki i ładu. Baner płotka reklamowego nie powinien być przytłaczający źle dobranymi kolorami i ogromem niesionych informacji. Płótno płotka powinno być więc na tyle minimalistyczne i proste, a jednocześnie tak wyraźne i niosące niezbędne informacje, aby powodował zaciekawienie, a wręcz intrygował przechodniów. Do projektu i jego realizacji wykorzystać modne odcienie barw z jednym wyraźnym akcentem, proste, geometryczne formy oraz ciekawe, czytelne czcionki.

Inne zastosowania płotków reklamowych.

Płotki reklamowe mają szeroki zakres zastosowań i oprócz funkcji marketingowej posłużą też świetnie w kwestiach technicznych. Mogą bowiem służyć jako wspomniana reklama firmy podczas różnego rodzaju wydarzeń, koncertów i targów, ale także oddzielać przestrzeń na przykład w trakcie biegów ulicznych, rajdów rowerowych i innych, bardziej niszowych imprez. Płotki te mogą również oddzielać przestrzeń nie tylko ogółu wydarzenia, ale także poszczególnych sektorów, wydzielając między innymi przestrzeń między widownią, a artystami występującymi na scenie podczas wydarzeń, mogą stanowić ścianki dla kuchni polowych, stoisk z lemoniadą na festynach, punktów poboru krwi, szczepień lub innego rodzaju aktywności wymagających pewnej prywatności. Ścianki reklamowe świetnie sprawdzą się również w przypadku spotkań autorskich promujących książkę lub film.

Gdzie kupić płotki reklamowe?

Zastanawiając się nad zakupem płotków reklamowych dla promocji swojego biznesu koniecznie dokonaj weryfikacji rynku. Obecnie w sieci znajdziemy wielu dystrybutorów tego rodzaju produktów, natomiast niestety niektórzy bazują na technologiach i wątpliwej jakości elementach pochodzących z masowych produkcji w krajach azjatyckich. Bardzo ważne jest głębsze zapoznanie się z ofertą dystrybutorów lub producentów, w czym pomagają opinie klientów, podpierające jednocześnie doświadczenie i solidność firmy. W ofercie firmy Flagowo, spośród wielu różnych rodzajów materiałów marketingowych znajdziecie także płotki reklamowe. Nasze wieloletnie doświadczenie wiąże się z pewnością, iż zakupiony u nas produkt w pełni będzie odpowiadał Waszym oczekiwaniom. Specjaliści, którzy wchodzą w skład naszego zespołu od wielu lat zgłębiają tajniki produkcji wytrzymałych i solidnych produktów, ciesząc się wysoką renomą. Dzięki doskonaleniu własnych umiejętności i podążaniu za nowoczesnymi technologiami, płotki reklamowe firmy Flagowo będą służyć Wam na bardzo długo.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl