Ścianki tekstylne – jakie zalety płyną z ich wykorzystywania do Twojej promocji? 0
Ścianki tekstylne – jakie zalety płyną z ich wykorzystywania do Twojej promocji?

Dobra promocja własnego biznesu lub organizowanego wydarzenia to wielki krok w kierunku sukcesu. Budowanie rozpoznawalnej marki nie tylko pozytywnie wpływa na wzrost sprzedaży produktu lub oferowanej usługi i wzmaga zainteresowanie eventem, ale również sprawia, że nasza firma jest kojarzona w sposób charakterystyczny z ciekawymi motywami i kampaniami marketingowymi. Dobrze więc, aby promocja naszego biznesu charakteryzowała się innowacyjnym i kreatywnym zacięciem, a wesprzeć to mogą różnego rodzaju produkty reklamowe. W dzisiejszych czasach na rynku jest ich coraz więcej, natomiast jednym z ciekawszych sposobów na promocję jest wykorzystanie ścianek tekstylnych. Poznaj ich zalety i zastosowania przydatne do budowania rozpoznawalności własnych działań w przestrzeni rzeczywistej.

Ścianka tekstylna – co to jest?

Ścianka tekstylna to dizajnerski i wygodny sposób na promocję wszystkiego, co chcesz pokazać światu. Składa się ona ze stelaża oraz materiału tekstylnego, na którym umieszczone są informacje dotyczące Twoich działań, takie jak logo, nazwa firmy lub wydarzenia, krótkie i konkretne informacje oraz grafiki przyciągające wzrok. Ścianka tekstylna jest dizajnerska, ponieważ stanowi dość oryginalny sposób na promocję, a różne kształty ścianki idealnie wpasują się lub wedle oczekiwań odznaczą się spośród otoczenia. Ogromnym atutem ścianek tekstylnych jest dowolność prezentowanych treści. Możesz umieścić na niej intrygujący i zaciekawiający wydruk, który będzie stanowił wizytówkę Twojej firmy lub organizowanego przez Ciebie wydarzenia. Ścianka tekstylna jest wygodna, dlatego, że z łatwością możesz ją przenieść i ustawić w dowolne miejsce, bez konieczności rozkręcania lub demontowania dodatkowych elementów. W prosty sposób zapakujesz ją do bagażnika albo chwycisz pod pachę i przetransportujesz w inne miejsce. A to tylko niektóre wybrane zalety ścianek tekstylnych, którym przyjrzymy się znacznie bliżej w dalszej części artykułu.

Stelaż ścianek tekstylnych dostępnych w ofercie firmy Flagowo zbudowany jest z rur aluminiowych oraz podtrzymującej stabilność konstrukcji podstawy. Materiał tekstylny typu stretch jest dwustronny, dzięki czemu nadruk idealnie prezentuje się z obu stron. Ścianki tekstylne dostępne są w różnej wielkości oraz orientacji – pionowej lub poziomej, co pozwala jeszcze bardziej spersonalizować produkt względem Twoich oczekiwań.

Wykorzystanie ścianek tekstylnych do promocji biznesu.

Ścianki tekstylne mają bardzo szerokie zastosowanie. Dzięki ich uniwersalności, mobilności i pełnej dowolności w zakresie prezentacji treści będą stanowić one świetne źródło promocji Twojego biznesu. Na ściance tekstylnej możesz umieścić logo swojej firmy oraz nazwę. To także świetna szansa na ogólne przedstawienie swojej oferty, świadczonych usług lub sprzedawanych towarów. Pamiętaj natomiast o tym, że ścianka tekstylna jest materiałem promocyjnym, który ma przyciągać wzrok, dlatego postaraj się, aby ilość informacji na niej zawartych nie była zbyt duża. Zdecydowanie lepszym wyjściem będzie zachęcenie potencjalnych klientów do odwiedzin strony internetowej, na której znajdzie mnóstwo przydatnych szczegółów. Taką ściankę możesz umieścić zarówno przed swoim stoiskiem, jak i wewnątrz firmy lub na wynajętej powierzchni. Posłuży ona więc świetnie do celów promocyjnych, których efektem będzie przyciągnięcie osób zainteresowanych ofertą, ale również może stanowić element wewnątrzfirmowej informacji. Taka ścianka będzie w takim przypadku informować pracowników o organizowanych wewnętrznych eventach, a nawet stanowić formę drogowskazu, także dla odwiedzających siedzibę kontrahentów i współpracowników.

Ścianka tekstylna będzie świetnym materiałem promocyjnym w przypadku dużych firm, sklepów i galerii, ale też mniejszych punktów, ulokowanych w dużych miastach oraz wioskach kurortowych, gdzie sprzedajemy świeże dania i przekąski, oferujemy wynajem sprzętów sportowych, naprawiamy rowery, proponujemy wycieczki i usługi przewodnicze lub prowadzimy jakąkolwiek inną działalność.

Ścianki tekstylne w obiektach wielkopowierzchniowych.

Wynajmujesz stoisko w obiekcie wielkopowierzchniowym lub sama/sam prowadzisz tak duży obiekt i chcesz poinformować klientów o czymś ważnym? Ścianka tekstylna będzie do tego idealnym narzędziem. Trwały materiał, na którym drukowane są informacje to świetny sposób na przekazanie odwiedzającym istotnych informacji zarówno w krótkim, jak i długim przedziale czasowym. Tego rodzaju informatory są znacznie bardziej estetyczne niż papierowe lub kartonowe powierzchnie, a wielorazowość ich użycia wpływa pozytywnie na środowisko, gdyż posłużą nam przez znacznie dłuższy czas. Na tego typu materiale możemy umieścić informacje o zarządzanym przez nas stoisku, do którego zainteresowani bez długich poszukiwań odnajdą drogę, zainteresować świadczonymi przez nas usługami lub sprzedawanymi towarami, a także poinformować o trwających promocjach. Również w tym przypadku na ściankach tekstylnych mogą znaleźć się wskazówki dotyczące miejsca, które cieszy się zainteresowaniem, jak na przykład informacja o nowo otwartym sklepie w galerii handlowej lub stoisku na hali targowej, nowopowstałej części na siłowni i basenie, strefie promocji w wielkopowierzchniowym sklepie z meblami i wielu innych.

Ścianki tekstylne na konferencjach i targach.

Konferencje i targi to wyjątkowa, bardzo dobra okazja do zaprezentowania się szerszemu gronu odbiorców, którzy w przyszłości mogą być naszymi wiernymi klientami. Targi i konferencje są najczęściej imprezami tematycznymi, dotyczącymi pewnych konkretnych dziedzin przemysłu, usług itd. To więc z jednej strony wydarzenie, na którym możemy nawiązać kontakty branżowe, zawiązać współprace i zdobyć sporo doświadczenia oraz przejść ważne dla przyszłości naszej firmy lekcje. Z drugiej strony są to też wydarzenia, na których wystawiają się firmy o zbliżonym profilu oraz ofercie, czyli z założenia nasi konkurenci, spośród których odwiedzający targi powinni zainteresować się przede wszystkim naszymi działaniami. W celu przyciągnięcia potencjalnych klientów musimy się więc dobrze zareklamować.

Ścianka tekstylna pomoże nam zwrócić uwagę na nasze stoisko. Pamiętajmy natomiast, że będzie ona naszą wizytówką, dlatego musi być ona estetyczna i odpowiadać wizualnie naszym produktom lub usługom. Na materiale powinno znaleźć się logo firmy oraz jej nazwa, a także subtelnie umieszczone dodatkowe informacje, dotyczące na przykład oferty. Dobrym pomysłem jest także dodanie kodu QR, którego zeskanowanie przeniesie zainteresowanych bezpośrednio na stronę internetową z detalami dotyczącymi świadczonych usług.

Aby w pełni wykorzystać potencjał targów i konferencji, w których biorą udział także osoby z zewnątrz, zaciekawione daną branżą lub zastanawiające się nad nabyciem towarów lub usług, których tematy poruszane są na wydarzeniu, warto obok ścianki tekstylnej pozostawić istotne informacje, które rozwiną treść zawartą na prezentowanym materiale. Takimi elementami wzmagającymi efektowność ścianki będzie regalik lub stołek z ulotkami, darmowymi gadżetami, które zainteresowani będą mogli zabrać ze sobą. Wśród pomysłów na takie gadżety warto wyróżnić na przykład ołówki, długopisy, notatniki, smycze lub kalendarze, których koszt produkcji jest stosunkowo niewielki, a bezpłatny prezent może wzbudzić wśród przechodniów pozytywne emocje, z którymi od tego czasu będzie kojarzona nasza firma. Jeszcze lepszym sposobem na spotęgowanie efektu ścianki tekstylnej z informacjami o firmie jest obecność jej przedstawiciela. Warto przysiąść przy ściance i zaoferować rozmowę na temat oferty. Potencjalny zainteresowany będzie wtedy mógł zasięgnąć wiadomości z pierwszej ręki, bez konieczności lektury ulotek oraz strony internetowej. Bezpośredni kontakt pozwoli także pokazać „ludzką” stronę branży, a także wzbudzić osobistą sympatię.

Ścianki tekstylne na festiwalach i eventach.

Festiwale i różnego rodzaju wydarzenia kulturalne są świetną szansą na spędzenie czasu w wyjątkowy sposób. To także okazje, które gromadzą dużą liczbę osób, a z kolei wśród nich może znaleźć się mnóstwo ludzi zainteresowanych konkretnymi produktami lub usługami. Takie eventy to więc świetny sposób na promocję dla sponsorów wydarzenia, a mobilne i trwałe ścianki tekstylne przydadzą się do tego wzorowo. Podczas organizacji masowego wydarzenia warto więc zaproponować sponsorom i partnerom medialnym tego typu promocję, dzięki czemu ich oferta będzie mogła trafić z większym efektem do uczestników.

Wachlarz zalet z korzystania ze ścianek tekstylnych na wydarzeniach jest natomiast znacznie szerszy. Po pierwsze, dzięki nim uczestnicy z łatwością trafią w miejsce, w którym odbywa się wydarzenie. W takim przypadku ścianka reprezentować będzie zarówno funkcję promocyjną, jak i informacyjną. Trwałe ścianki mogą informować o scenach, na których odbywają się koncerty, przestrzeniach warsztatowych oraz innych spotach. Warto skorzystać z nich także w celu pokazania oferty gastronomicznej, z której mogą skorzystać uczestnicy. W przypadku organizacji eventów w przestrzeni otwartej ważna będzie trwałość ścianki, która dzięki charakterowi i budowie złożonej ze stelaża i materiału tekstylnego będzie w ogromnym stopniu odporna na warunki atmosferyczne, w tym opady deszczu, które mogą wystąpić podczas trwania imprezy.

Jak powinna wyglądać dobrze zaprojektowana ścianka tekstylna?

Ścianka tekstylna, tak samo, jak każdy inny materiał promocyjny jest wizytówką naszej firmy. Z tego względu należy zwrócić szczególną uwagę na skuteczność przekazu, którego nieodłącznym elementem jest estetyka. Dobry dizajn ścianki tekstylnej to tak naprawdę więcej niż połowa sukcesu, gdyż mnóstwo osób natykających się na reklamę to wzrokowcy. Zwrócenie uwagi przez przechodniów będzie gwarantować zagłębienie się w treść zawartą na ściance lub zaintrygowanie profilem działalności firmy, co z kolei popchnie ku dokładniejszemu zapoznaniu się z ofertą. Projektując grafikę na ściance tekstylnej musimy pamiętać o tym, że powinna ona charakteryzować się ładem kolorystycznym oraz odpowiednim układem graficznym. Podejmując się projektowania warto zasięgać inspiracji w ogólnych trendach, wśród których obecnie dominuje minimalizm oraz stonowane kolory z mocniejszym akcentem kolorystycznym.

Ścianka tekstylna powinna zostać umieszczona w dobrym miejscu, czyli takim, które uczęszczane jest przez jak największe grupy ludzi. Są nimi charakterystyczne punkty w obiektach, na przykład przecięcia alejek galeriach lub części wypoczynkowe oraz skrzyżowania ulic, a także sąsiedztwo naszej siedziby lub punktu sprzedaży. W przypadkach oddalenia powierzchni reklamowej od punktu świadczenia usług warto na ściance tekstylnej zawrzeć informacje o odległości, w której punkt się znajduje oraz zaznaczyć strzałką lub mocno zgeneralizowaną symboliczną mapą kierunek, w którym zainteresowani powinni podążać, aby dostać się do naszej firmy. Ciekawym dodatkiem, który w ostatnich latach coraz częściej pojawia się na elementach promocyjnych jest kod QR, który przez szybkie zeskanowanie smartfonem pozwoli na zapoznanie się ze szczegółami oferty dostępnej na stronie internetowej firmy.

Gdzie kupić ścianki tekstylne?

Wybierając producenta ścianki tekstylnej zwróć koniecznie uwagę na doświadczenie oraz sposób produkcji. Nasza firma Flagowo oferuje najwyższej jakości produkty promocyjne, które wytwarzamy z największą dbałością i starannością. Decydując się na zakup ścianek tekstylnych u nas masz pewność solidności i długotrwałości. W skład ekipy Flagowo wchodzą specjaliści, od lat zajmujący się produkcją i doskonaleniem elementów promocji w przestrzeni publicznej. Dzięki nabytej wiedzy i doświadczeniu pomożemy dobrać odpowiednie materiały, które spełnią Twoje potrzeby i oczekiwania. Z chęcią wytłumaczymy także w jaki sposób dbać o produkty, aby przez jak najdłuższy czas spełniały wzorowo swoją rolę i reklamowały Twoją działalność.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl