Maszty flagowe segmentowe – co warto o nich wiedzieć? 0
Maszty flagowe segmentowe – co warto o nich wiedzieć?

Dobra prezentacja firmy wymaga odpowiednio dobrej reklamy. Jednym z najpopularniejszych i zarazem bardzo skutecznych sposobów na wypromowanie swojej działalności w przestrzeni publicznej, a także skupienia niej uwagi na naszej ofercie przez potencjalnych klientów jest wykorzystanie flag reklamowych. Takie flagi nie tylko powinny przyciągać wzrok i informować o naszych działaniach, ale również służyć nam przez długie lata, w związku z tym warto zapoznać się z dotyczącymi ich specyfikacjami i cechami. Wśród wartych uwagi, a nawet kluczowych komponentów flag reklamowych są maszty flagowe. Dowiedz się, dlaczego odpowiedni wybór masztu flagowego jest tak ważny oraz poznaj charakter i zalety masztów flagowych segmentowych.

Maszty flagowe – dlaczego warto poświęcić im uwagę?

Flagi reklamowe zawieszamy w różnych miejscach – zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. O ile te flagi, które znajdują się w przestrzeniach zamkniętych i zadaszonych znacznie dłużej mogą spełniać swoje marketingowe zadania, o tyle flagi wywieszane na zewnątrz poddawane są wpływowi wielu szkodliwych dla nich czynników. Warunki atmosferyczne, na które eksponowana jest flaga reklamowa powodują często liczne uszkodzenia i jednocześnie przyspieszają zużywanie się materiału. Z tego względu należy w odpowiedni sposób dbać o konserwację flagi oraz ściąganie jej podczas niekorzystnych warunków pogodowych, do których zaliczamy przede wszystkim deszcz, silnie wiejące wiatry, grad, śnieżyce oraz inne zjawiska.

Nie wszystkie elementy flagi reklamowe są jednak łatwe do demontażu oraz ochronienia przed niepogodą. Składnikiem flagi, który jest integralną częścią tego promocyjnego narzędzia i w pewien sposób wizytówki naszej firmy jest masz flagowy. Ze względu na to, iż to właśnie maszt prezentuje naszą flagę, koniecznie należy odpowiednio przemyśleć decyzję o jego zakupie. Musimy przede wszystkim zastanowić się, czy maszt flagowy, na którym zawiśnie nasza reklama będzie miał służyć przez cały rok czy jedynie sezonowo, czy będzie to maszt przenośny czy na stałe zamontowany w danym miejscu. Wszystkie te czynniki sprowadzają się do podjęcia racjonalnej decyzji związanej z nabyciem wytrzymałego masztu dostosowanego do jego przeznaczenia.

Wyobraźmy sobie, że chcemy zamontować naszą flagę na wysokim maszcie. Co więcej, chcemy, aby flaga ta wisiała w danym miejscu na stałe przez cały rok. Jeśli nie zwrócimy uwagi na odpowiedni wybór oraz przestudiowanie charakteru masztu możemy dosłownie doprowadzić do katastrofy. Kiepskie maszty, które zakupimy u niesprawdzonych producentów mogą posiadać fałszywe atesty albo też nie mieć ich w ogóle. Podczas silnych wichur, które zdarzają się w Polsce w różnych porach roku, maszt pod naporem wiatru może złamać się, powodując niemałe szkody, na przykład w postaci zniszczenia okolicznych elementów, jak płoty, linie wysokiego napięcia, ale także samochody, rowery, a co gorsza – może uderzyć w przechodniów zagrażając ich zdrowiu i życiu. Zawieszając więc flagi reklamowe musimy zadbać o to, aby były one jak najbardziej bezpieczne, posiadały wymagane atesty i zabezpieczenia, chroniące całość flagi przed czynnikami atmosferycznymi.

Jakie są rodzaje masztów flagowych?

Istnieje kilka rodzajów masztów flagowych i zarazem sporo cech, na podstawie których możemy dokonać pewnych podziałów. Podstawowym kryterium jest po prostu przeznaczenie masztu, co wiąże się na przykład z okresem wywieszania flagi i jej mobilnością – w tym przypadku warto wyróżnić maszty stacjonarne oraz przenośne. Stacjonarne będą na stałe przytwierdzone do gruntu lub stojaka, zabezpieczone w ziemi lub zamocowane w twardej powierzchni. Wśród tego typu konstrukcji możemy wyróżnić między innymi maszty flagowe segmentowe. Maszty przenośne są natomiast mobilne i dzięki temu, iż nie są przymocowane na stałe do powierzchni, możemy je z łatwością przenosić, demontować oraz chować w przypadku kiepskiej pogody. Mobilność z pewnością pozwoli nam na zachowanie masztu oraz płótna flagi w dobrej kondycji, jednak nie zawsze nasza działalność jest sezonowa, a w wielu przypadkach chcemy, aby flaga reprezentowała naszą firmę wyraźnie przez cały rok.

Kolejny podział masztów flagowych można oprzeć o rodzaj materiału, z jakiego są one wykonane. Są to między innymi maszty flagowe aluminiowe oraz maszty kompozytowe. Maszty aluminiowe stworzone są (jak sama nazwa wskazuje) z aluminium. Podczas rozglądania się za odpowiednim masztem warto zwrócić uwagę na sam rodzaj i jakość aluminium. W firmie Flagowo oferujemy maszty flagowe z aluminium anodowanego, które ma bardzo elegancki i uniwersalny wygląd, choć oczywiście możliwa jest też zmiana koloru masztu poprzez nałożenie lakieru w pożądanym przez Klienta kolorze. Drugi rodzaj masztów, czyli kompozytowe stworzone są z różnych materiałów, przede wszystkim włókna szklanego, które jest mniej odporne na czynniki atmosferyczne w porównaniu do masztów aluminiowych.

Budowa masztów jest zróżnicowana ze względu na typ konstrukcji. Maszty mogą być jednolite – składać się z jednego prostego elementu, ale mogą być również złożone z kilku ruchomych części (na przykład maszty teleskopowe) albo stałych, a taka kombinacja elementów jest źródłem zalet. Obiekty złożone z kilku nieregulowanych w obrębie konstrukcji rur nazywa się masztami flagowymi segmentowymi. Dzięki złożeniu z kilku części możliwe jest między innymi łatwe wydłużenie konstrukcji. Maszty flagowe segmentowe to w konkretnych warunkach bardzo przydatny i stabilny rodzaj masztu, dlatego zdecydowanie warto lepiej się mu przyjrzeć.

Maszty flagowe segmentowe – czym się charakteryzują?

Na masztach zawieszamy często flagi, ale można umiejscowić tam również inne rzeczy, na przykład kamery do monitoringu obiektu. Przedsiębiorcy reklamujący swoją działalność mają więc różne potrzeby, które powinny być zaspokojone w jak najlepszy i jak najsolidniejszy sposób. Maszty flagowe segmentowe to zdecydowanie rodzaj masztów, który daje sporo możliwości. Maszty segmentowe firmy Flagowo zbudowane są z aluminium anodowanego, dzięki czemu charakteryzują się bardzo dużą wytrzymałością. Ten materiał umożliwia więc stosowanie masztów segmentowych bez obaw o ewentualne uszkodzenia spowodowane różnymi czynnikami. Maszty te są złożone z kilku rur, które pozwalają na oferowanie różnych długości masztu w zależności od danej sytuacji, umożliwiając ich łatwe skręcanie oraz ewentualny demontaż. Złożoność ułatwia także znacznie transportowanie masztu między różnymi lokalizacjami – nie musimy wynajmować specjalnych samochodów lub przyczep w celu przewiezienia długiego masztu.

Warto też zaznaczyć, że same segmentowe maszty dzielą się na kilka rodzajów pod względem zróżnicowania dodatkowych elementów oraz funkcji. Firma Flagowo posiada w swojej ofercie cztery rodzaje masztów flagowych segmentowych: Internal+, Banner, Internal oraz Standard. Wśród elementów, jakimi różnią się one między sobą znajdują się na przykład ramiona windtracker. Windtracker dzięki swojej budowie – poziomemu ramieniowi, umożliwia bardzo korzystne eksponowanie flagi nawet w dni bezwietrzne. To jeden z dodatków, na które warto zwrócić uwagę podczas wyboru masztu dla siebie. Maszty mogą posiadać także opuszczane ramię oraz linkę wewnątrz konstrukcji, która umożliwia manewrowanie wysokością płótna flagi. Ponadto niektóre z nich wyposażone są w zamek, a wszystkie posiadają stopę zawiasową. Dzięki solidnej konstrukcji maszty segmentowe opierają się gwałtownym warunkom atmosferycznym, w tym silnym wiatrom.

Kiedy warto zakupić maszty flagowe segmentowe?

Maszty flagowe segmentowe można zakupić w różnych opcjach po przemyśleniu swojego zapotrzebowania. Aluminiowe maszty to najbezpieczniejszy i najbardziej solidny sposób na reklamowanie swojej działalności przez cały rok przy użyciu flagi reklamowej. Jeśli chcemy mieć większą swobodę manewrowania wysokością flagi oraz łatwiejszego zdejmowania jej w celach konserwacji oraz prania, wtedy maszty te sprawdzą się wyśmienicie. Jednocześnie, są one świetnym wyborem wtedy, gdy chcemy mieć większą pewność tego, że maszt nie będzie stanowił niebezpieczeństwa dla otoczenia i nas samych. Zastanawiając się nad wyborem masztu należy też przemyśleć kwestie wysokości w stosunku do potrzeb. Tunele redukcyjne, które budują całość masztu segmentowego pozwalają na ich sprawny demontaż ułatwiając transport.

W związku ze zróżnicowaniem przeznaczenia warto rozejrzeć się pośród różnych propozycji, które oferuje nam rynek. Dostępne są różne wielkości i rozmiary masztów, które będą odpowiednie dla reklamowania naszych usług i towarów. W firmie Flagowo proponujemy maszty flagowe segmentowe w różnych wysokościach – od 6 metrów do 11 metrów. Dodatkowa możliwość proszkowego lakierowania aluminium anodowanego, z którego wyprodukowane są maszty, pozwala spersonalizować konstrukcję zgodnie z potrzebami i oczekiwaniami Zamawiającego.

Maszty flagowe segmentowe z aluminium anodowanego – czy warto je posiadać?

Kluczowym dla zachowania trwałości i bezpieczeństwa użytkowania masztu flagowego segmentowego jest jego ogólna konstrukcja posiadająca wymagane atesty, wzorowy sposób montażu oraz materiał, z którego elementy masztu zostały wykonane. Maszty produkowane w firmie Flagowo stworzone są z aluminium anodowanego. Anodowanie tego metalu polega na wytworzeniu na jego powierzchni warstwy tlenku. Efektem zastosowania tego typu powłoki jest znaczne wzmocnienie elementów, a także odporność na korozję. Dzięki temu maszt flagowy jest o wiele mniej podatny na ewentualne szkody mechaniczne spowodowane przez wiatr oraz degradację materiału przez rdzę w przypadku nagromadzenia się wilgoci w pewnych elementach konstrukcji. Kiedy decydujemy się na zakup masztu flagowego musimy koniecznie zwrócić uwagę na materiał, z jakiego on powstaje. Anodowane aluminium, dzięki swojej specyfikacji i zaletom, pozwoli nam na znacznie dłuższe korzystanie ze sprzętu. Pomimo zastosowania najlepszych materiałów, które zostały przebadane oraz dopuszczone do użytkowania, nie wolno zapominać o okresowych kontrolach masztów. Bieżące sprawdzanie stanu technicznego sprzętów pozwoli zapewnić pełną sprawność oraz niezawodność działania.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl