Jak wygląda proces produkcji flag reklamowych? 0
Jak wygląda proces produkcji flag reklamowych?

Posiadanie flagi reklamowej to świetny sposób na wyraźną i ciekawą reklamę naszej działalności. Bardzo chętnie wykorzystywane są one w przypadku posiadania stacjonarnego punktu świadczenia usług lub obsługi klienta, ale także podczas targów i konferencji. W przypadku montażu zewnętrznego bardzo ważne jest posiadanie flagi reklamowej odpornej na oddziaływanie czynników zewnętrznych, a bezpośredni wpływ na to ma proces produkcji jej elementów. Sprawdź, w jaki sposób produkowane są flagi reklamowe i dlaczego ma to tak istotne znaczenie.

Flagi reklamowe – czym powinny się charakteryzować?

Dobra flaga firmowa powinna zwracać uwagę na prowadzoną przez nas działalność. To w końcu w celu uwidocznienia firmy i wyraźnego poinformowania potencjalnych odbiorców o świadczonych przez nas usługach zaopatrujemy się we flagi z logo i innymi istotnymi informacjami. Flagi te powinny w jak najlepszy sposób zwracać uwagę przypadkowych odbiorców, dlatego ich projekt i wykonanie są ogromnie ważne. Należy jednak pamiętać o zachowaniu zasad estetyki, tak aby flagi były po prostu ładne. Należy unikać przesadności oraz dobrać odpowiednią kolorystykę, przez co unikniemy kiczowatości. Dobry projekt flagi reklamowej będzie naszą wizytówką, dlatego ład estetyczny jest tak bardzo ważny. Ponadto na fladze warto umieścić krótkie hasła odnoszące się do produktów i usług, jakie można nabyć dzięki naszej ofercie.

Równie ważne obok dobrego projektu jest dobre wykonanie flagi. Flagi reklamowe produkowane są w różny sposób – mniej lub bardziej solidny. Należy pamiętać, że to właśnie od sposobu produkcji flagi reklamowej będzie zależeć jej trwałość i solidność. Na rynku możemy znaleźć wiele propozycji, a niestety mnóstwo zainteresowanych w pierwszej kolejności zwraca uwagę na cenę. Niestety – dlatego, że w ogromnej mierze najtańsze produkty są wykonywane masowo, bez dbałości o szczegóły. Produkcja masowa odbywa się zazwyczaj w dalekich krajach, co uniemożliwia bezpośrednią kontrolę procesów produkcji, a elementy nie przechodzą indywidualnych kontroli. Kiepski druk, słaby materiał i mało stabilny maszt sprawią, że taka flaga może służyć nam przez bardzo krótki czas.

Flagi firmowe, aby godnie i długo reklamować nasz biznes muszą być wykonane w dokładny sposób. Wraz z rozwojem technologii producenci mogą osiągać coraz lepsze wyniki w produkcji flag i masztów. Często takie zaawansowanie ma swoje odzwierciedlenie w finalnym koszcie zakupu flagi, jednak możemy mieć wtedy pewność, że produkt nie będzie chwilową reklamą, a posłuży nam dłużej. Dobrze wykonana flaga firmowa jest bardziej odporna na czynniki zewnętrzne, przede wszystkim oddziaływanie warunków atmosferycznych. Wśród tych, które w największy sposób mogą wpłynąć na trwałość naszej flagi reklamowej należy wyróżnić deszcz, skrajne temperatury – mróz i upał, promienie słoneczne, grad oraz wiatr. Takie zjawiska mogą wpłynąć zarówno na materiał, ale także sam druk, który został na niego naniesiony. Dzięki dobremu procesowi produkcji i wykorzystaniu najlepszej jakości materiałów możemy w jak największy sposób zminimalizować efekty oddziaływania takich zjawisk. Dobrze naniesiony druk będzie bardziej opierać się blaknięciu spowodowanemu wysokiemu poziomowi nasłonecznienia oraz degradacji związanej z mrozem. Będzie też mniej wypłukiwać się podczas intensywnych opadów. Porządne płótno flagi reklamowej nie będzie tak szybko szarpać się na wietrze oraz niszczyć podczas uderzeń gradu, a wykonany z dobrej jakości materiałów maszt flagowy nie złamie się podczas możliwych wydarzeń powodujących uszkodzenia mechaniczne, jak uderzenia, przewrócenia spowodowane przez silniejsze podmuchy wiatru.

Proces produkcji flagi reklamowej – najważniejsze etapy.

Produkcja, w wyniku której powstają flagi reklamowe jest złożona, tak jak sam końcowy produkt. Standardowa flaga reklamowa składa się z trzech najważniejszych elementów: płótna z nadrukiem, masztu oraz podstawy/stojaka. Każdy z tych elementów musi być wykonany w jak najlepszy sposób, aby zagwarantować trwałość i długą żywotność produktu.

Niełatwo określić, który z tych składowych komponentów jest najważniejszy w przypadku całości produktu – bez płótna nie ma flagi, masz zapewnia jej dobrą widoczność i stabilność, a podstawka lub stojak montaż flagi do ziemi, bądź ściany. Z tego względu szukając dobrego producenta flag reklamowych należy zwrócić szczególną uwagę na proces ich produkcji oraz pochodzenie materiałów i wybrać najlepszego producenta, który przykłada wagę do każdego szczegółu. Taką firmą jest FLAGOWO, a każda z flag reklamowych wychodząca z naszej produkcji jest sprawdzana pod wszystkimi kątami.

Przyjrzyjmy się nieco uważniej sposobowi, w jaki we FLAGOWO produkujemy flagi reklamowe. Na samym początku oczywiście dobieramy jak najlepsze materiały, z których następnie złożymy flagę. Wśród nich są porządne tkaniny, z których powstanie płótno. Płótno powstaje z wysokiej jakości materiału syntetycznego – poliestru, który posiada liczne zalety, szczególnie w przypadku wykorzystania go na potrzeby stworzenia flagi reklamowej. Poliester to materiał stosunkowo bardzo odporny na oddziaływanie czynników zewnętrznych, w tym atmosferycznych. Cechą charakteru poliestru jest jego wysoka odporność na temperatury. Włókna poliestrowe nie kurczą się podczas mroźnych dni oraz nie rozszerzają w upały, dzięki czemu flaga nie zmienia swojego kształtu. Materiały tego typu nie są też podatne na zagniecenia, przez co flaga wygląda estetycznie nawet po wygnieceniu. Dzięki swojej strukturze materiały poliestrowe są znacznie bardziej odporne na deszcz i jednocześnie zapobiegają wypłukiwaniu kolorów z włókien.

Zachowanie koloru i estetyki flagi to jednak nie tylko sam zastosowany materiał, z którego powstało jej płótno. Gigantyczna rolę odgrywa w tym przypadku także sam sposób nanoszenia druku. We FLAGOWO nanosimy wzory oraz barwy bezpośrednio na tkaninę poliestrową przy wykorzystaniu zaawansowanego druku cyfrowego metodą sublimacji. Kombinacja kolorów CMYK pozwoli w jak najlepszy sposób odwzorować wymagany przez Klienta kolor.

Dodatkowym zabezpieczeniem przed deszczem, wiatrem, gradem, skrajnymi temperaturami oraz słońcem jest późniejsze hartowanie flagi firmowej. Flaga reklamowa przechodzi proces technologiczny, taki jak dogrzewanie, co dodatkowo ją wzmacnia.

Tak przygotowana flaga, w zależności od przeznaczenia i sposobu montażu jest następnie montowana na maszt oraz podstawę, wykonane z wysokiej jakości materiału, w myśl idei i wizji klienta. Taki proces produkcji sprawi, że flaga firmowa przez długi czas będzie cieszyć oczy i w skuteczny sposób reklamować nasze usługi i produkty.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl